AMASYA’NIN İMAR VE KORUMA İMAR PLANI MASAYA YATIRILDIAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 01:06

AMASYA’NIN İMAR VE KORUMA İMAR PLANI MASAYA YATIRILDI

Son Güncelleme :

21 Temmuz 2020 - 9:40

165 views

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “İmar ve koruma imar planımızda içeri şehir bölgemizi tamamen turizm noktası ilan ediyoruz. Turistlerin güvenli ortamda vakit geçirebilecekleri bir ortam sağlamayı hedefliyoruz” dedi. Belediye Başkanı Mehmet Sarı, imar planının uygulayıcıları mimar, mühendis ve müteahhitler ile toplantıda bir araya geldi.
‘AMASYA’NIN KURTULUŞU TURİZMDİR’
İmar revizyonundaki değişim ile şehrin geleceğinin şekilleneceğini belirten Başkan Sarı; “Amasya’mızın kurtuluş noktası, bacasız sanayi dediğimiz turizmdedir. Her şeyden önce ülkemizde iki tane, dünyada da bana göre emsali olmayan şehrin ortasından özgün ağırlığı ile akan bir nehrimiz var. Venedik ve Hollanda örnekleri mevcut diyebilirsiniz. Bunlar sonradan yapılmış noktalar, bizim nehrimiz ise doğal güzelliği ile şehri ikiye bölen bir özelliğe sahiptir. Bu manada imar ve koruma imar planımızda içeri şehir bölgemizi tamamen turizm noktası ilan ediyoruz. Turistlerin güvenli ortamda vakit geçirebilecekleri bir ortam sağlamayı düşünüyoruz. Onun için turla, turisti ve turizmi iyi analiz etmemiz gerekiyor” diye konuştu. ‘HAYIRLI BİR PLAN ÜZERİNDE MÜCADELE VERİYORUZ’
Hayırlı bir planın üzerinde mücadele verdiklerini söyleyen Sarı; “Üzerinde çalışma yapılan imar planında eksikler olabilir. Arkadaşlarımızın şehrimizin geleceği için ortaya koydukları düşüncelerine mutlaka uyacağız. Kendi çalışmalarımız ve sizlerden gelen öneri ve tekliflerle beraber, arkadaşlarımız tekrar üzerinde çalışma yapacaklar. Başarı bir kişinin değil, ekip olarak emek veren herkesindir” şeklinde konuştu. Şehrin 50 yılını kurtaracak, imar ve koruma imar planlarının revize edilmesi hususundaki değişikliklerin görüşüldüğü toplantıda, katılımcılara yapılan düzenlemeler ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi. Verimli geçen bilgilendirme toplantısının ardından, Sarı, şahsına yöneltilen soruları cevapladı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version