Amasya'da Spora Çocuklarının İlhamı: Hakan Ergül 40'ından Sonra Tekvando Tutkusuyla Tanıştı - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

15 Haziran 2024 - 14:59

Amasya’da Spora Çocuklarının İlhamı: Hakan Ergül 40’ından Sonra Tekvando Tutkusuyla Tanıştı

Amasya’da Spora Çocuklarının İlhamı: Hakan Ergül 40’ından Sonra Tekvando Tutkusuyla Tanıştı
Son Güncelleme :

18 Ocak 2024 - 14:06

81 views

Amasya’da 42 yaşındaki Hakan Ergül’ün çocuklarıyla birlikte spora başlaması ilgi çekiyor. Ergül, 40’ından sonra tekvando tutkusunu keşfetti ve ailesiyle birlikte aktif bir yaşam sürüyor. Amasya’da yaşayan 42 yaşındaki Hakan Ergül, dört çocuğunun spora olan ilgisi sayesinde 40’ından sonra tekvando ile tanıştı. Çocuklarının sportif etkinliklere olan merakı, Ergül’ü haftanın dört günü onlarla birlikte antrenman yapmaya yönlendirdi.

Çocuklarla Birlikte Spor Tutkusu

Hakan Ergül, 4 çocuğuyla birlikte yaşamının büyük bir bölümünü spora ayırmaya başladı. Haftanın 4 günü, 5 yaşındaki ikizleri Esra ve Berkay’ı jimnastiğe, 9 yaşındaki Erdem’i ise tekvandoya götüren Ergül, çocuklarının bu aktivitelere olan ilgisiyle kendi spor tutkusunu keşfetti.

Aile İçinde Birlik ve Motivasyon

Çocukları sayesinde 6 aydır tekvando ile uğraşan Ergül, antrenmanlara katılarak oğluyla birlikte çalışıyor ve ikizlerine jimnastikte eşlik ediyor. Spora olan bu geç başlangıcın, aile içinde birlik ve motivasyon yarattığını belirten Ergül, “Çocuklarım sayesinde spora başladım. Hem çocuklarıma örnek olmuş oluyorum hem de hareketsiz yaşamın getirdiği olumsuzlukları ortadan kaldırıyorum” diyor.

Ailecek Aktif Yaşamın Keyfi

Ergül’ün 9 yaşındaki oğlu Erdem, babasının spor tutkusunu keyifle takip ettiğini ifade ederek, “Babam bizden göre göre alıştı. Arabayla alıyor, beraber oluyoruz sporda. Sporda babamı izliyorum, babamın saati benden fazla olduğu için. Sonra babamla birlikte eve gidiyoruz” şeklinde konuştu. Anneleri de sporda aileyi yalnız bırakmıyor, 3 çocuğunu ve eşine salonda izleyerek hem eşlik ediyor hem de destek veriyor.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.