Amasya’da sıvı yağ depoda değil, reyonda - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

15 Haziran 2024 - 13:39

Amasya’da sıvı yağ depoda değil, reyonda

Amasya’da sıvı yağ depoda değil, reyonda
Son Güncelleme :

10 Mart 2022 - 10:16

231 views

AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, kentteki marketlerde sıvı yağlarla ilgili stok ve fahiş fiyat konusunda denetim yaptı.

Belediye Zabıta ekiplerinin de katıldığı denetimde Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, marketlerde satılan sıvı yağların fiyatlarını ve stok durumunu denetledi.

‘Fahiş fiyat ve stokçulara fırsat vermiyoruz’
Yaptığı denetimde market sorumlularına ve çalışanlarına konuşan ve fahiş fiyat ve stok durumuyla karşılaştıklarında, çok sert bir şekilde karşılık vereceklerini belirten Başkan Sarı açıklamasında şunları kaydetti;
“Bu vatan bizim, bu millet bizim. Biz hep beraber bir milletiz, bu coğrafyanın insanlarıyız. Fahiş fiyat uygulayanlara, stokçulara fırsat vermememiz gerekiyor. Bu manada sizde bize yardımcı olacaksınız, bu yağları evlerine alıp götürenler, hepimizin akrabası, bu konuda sizi yanlışa düşürmek isteyenler olabilir aman onlara fırsat vermeyin. Hepimiz bu vatanda doğduk, yaşıyoruz ve nimetlerinden faydalanıyoruz” dedi.

‘Marketlerde yağlar mevcut’
Stokçuluk konusunda kentte belli aralıklarla denetimlerin süreceğini, aşırı fiyat hareketliliği ve spekülatif hareketlere fırsat verilmeyeceğini söyleyen Sarı, açıklamasının devamında;

“Biz marketleri denetledik, marketlerimizin hepsinde yağlarımız mevcut, bugün bizzat kendim de birçok markete uğradım, raflarda yağların bulunduğunu, herhangi bir sıkıntı olmadığını yerinde gördüm. Bu konuda Amasya esnafına teşekkür ediyorum. Karaborsa, stokçuluk gibi bu modeller 1970’li yıllardaydı. Fırsatçılara, fahiş fiyata tavrımız sert olur. Çevre il ve ilçelerimizde ‘Bizde yağ sıkıntısı var’ diyenleri Amasya’ya davet ediyoruz. Gelip istedikleri marketten yağlarını uygun fiyattan temin edebilirler” diye konuştu.

Denetimler sırasında alışveriş yapan vatandaşlar Başkan Sarı’ya teşekkür etti.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.