Amasya’da ilkokul öğrencileri deprem bölgeleri için okul içerisinde yardım seferberliği ilan ettiler. - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

19 Haziran 2024 - 16:35

Amasya’da ilkokul öğrencileri deprem bölgeleri için okul içerisinde yardım seferberliği ilan ettiler.

Amasya’da ilkokul öğrencileri deprem bölgeleri için okul içerisinde yardım seferberliği ilan ettiler.
Son Güncelleme :

27 Mart 2023 - 11:04

329 views
Amasya’da ilkokul öğrencileri deprem bölgeleri için okul içerisinde yardım seferberliği ilan ettiler.
Kendi harçlıkları ve kumbaralarındaki paraları kampanyaya bağışlayan öğrenciler Hatay da bulunan çadır okullarındaki akranları için bir tır su gönderdi.
6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu öğrencileri, öğretmen ve velileri yaraları sarmak için yardım kampanyası düzenlediler.
Düzenlenen yardım kampanyasıyla toplanan paralarla deprem bölgesine 1 tır su gönderdiler.
Kampanyaya katılarak yaraları sarmak için tek yürek olan öğrenciler su kolilerini okul bahçesinde bulunan tıra elleriyle yüklediler.
Çadır Sınıflarda Eğitim Gören Arkadaşlarına Bir Tır Su Gönderdiler
Kampanyaya harçlıklarından ve kumbaralarındaki paralarla deprem bölgesinde kurulan çadır sınıflarındaki arkadaşlarına destek olmak istediklerini söyleyen okul öğrencilerinden Ayşe Nil Karasu (10); “Deprem nedeni ile okulumuzda arkadaşlarımızla beraber tek yürek olduk yardım seferberliği ilan edip kampanya başlattık.
Kimimiz okul harçlığından kimimiz de kumbaramızdaki paralardan kampanyaya destek olduk. Topladığımız paralarla deprem bölgesinde kurulan çadır sınıflarında eğitim gören arkadaşlarımıza su desteğinde bulunmak istedik. Bugünde çadır sınıflarında eğitim gören arkadaşlarımıza bir tır su gönderiyoruz. Biz Bahçeleriçi Şehit Recep Gülen İlkokulu öğrencileri olarak deprem bölgesindeki arkadaşlarımızın yanındayız onlara Amasya’dan selam olsun’ dedi.
Okul öğrencileriyle Hatay’a tırı uğurlamaya gelen İl Milli Eğitim Müdür Vekili Mahmut Keskiner; “Bahçeleriçi İlkokulu öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve okul idaremizin yapmış olduğu bir katkı. Öğrencilerimiz kendi harçlıklarından ve kumbaralarından çıkarttıkları paralarla sağlanan bir destek. Koca yürekli öğrencilerimiz deprem bölgesindeki öğrenci akranlarına ve depremde zarar gören depremzedelere ihtiyaçı olan herkes için bu yardımı yaptılar’ diye konuştu.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.