AMASYA’DA FERHAT İLE ŞİRİN FESTİVALİ YAPILACAKAmasya Gazetesi

25 Mayıs 2024 - 08:01

AMASYA’DA FERHAT İLE ŞİRİN FESTİVALİ YAPILACAK

AMASYA’DA FERHAT İLE ŞİRİN FESTİVALİ YAPILACAK
Son Güncelleme :

07 Şubat 2020 - 8:56

272 views

12-14 Şubat tarihleri arasında Amasya’da Ferhat İle Şirin Festivali yapılacak.
Anadolu’nun en güzel manzaralarını barındıran Amasya’yı sevdiklerinizle birlikte keşfetmeye ne dersiniz.
Amasya Valiliği ve Amasya Belediyesi 12-14 Şubat tarihleri arasında Ferhat ile Şirin Sevgi Festivali düzenleyecek.
Genel olarak aşk ve sevgi temaları ile bilinen 14 Şubat, kimileri için aşkın kutlandığı bir tarih, kimileri içinse aile bireylerine ya da sevdiklerine, sevgilerini göstermek ya da hayatlarında sevgiyle yaptıkları şeyleri kutlamak için kullanılır.
İşte bu tarihte, önemli bir festival organizasyonu ile Amasya sanatla, kültürle, müzikle ve eğlenceyle buluşacak. Gün boyu düzenlenen etkinliklerle şehrimiz yeni bir başlangıç yapacak. Amasya turizmi canlanacak, esnafımız kazanç elde edecek.
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Amasya, Ferhat ile Şirin’in memleketi olan bir aşıklar şehri. Ancak bu zamana kadar Ferhat ile Şirin konusunda hiçbir eylemimiz yok. Amasya aşkın yazıldığı, yoğrulduğu, sevginin ve muhabbetin kendini bulduğu şehir. Bizim de Sevgililer Günü’nü bu şehirde icra etmemiz lazım. 14 Şubat’ta yapacağımız festivale eminim ki 20-30 bin arası vatandaşımız katılacak. Festivalimizi duyan bütün vatandaşlarımızı fırsatları olursa Amasya’ya bekliyoruz. Emin olun geldiklerine pişman olamayacaklar. Biz herkesi bu şehirde misafir etmek istiyoruz. Eğer, o gün mutlu olmak, kendinizi bulmak, eğlenmek istiyorsanız, bu festivali iyi değerlendirin, diye çağrıda bulunuyorum. Türkiye’nin en eğlenceli çiftlerinden Safiye Soyman ve Faik Öztürk çifti, şehrimizde düzenlenecek olan Ferhat ile Şirin Aşıklar Festivaline katılacaktır.” Dedi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version