VALİMİZ KANSER HASTALARINI ZİYARET ETTİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 19:53

VALİMİZ KANSER HASTALARINI ZİYARET ETTİ

VALİMİZ KANSER HASTALARINI ZİYARET ETTİ
Son Güncelleme :

05 Nisan 2019 - 15:16

254 views

Sosyal içerikli çalışmaları ve “1-7 Nisan Kanser Haftası” sebebiyle Valimiz, 10 yıldır diyabet ve 2 yıldır kolon kanseri ile mücadele eden ve yatağa bağımlı halde yaşamak zorunda kalan Saffet Güripek ve kardeşini evlerinde ziyaret etti.

Valimiz Dr. Osman Varol, İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ve İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Dr. Özgür Dalkıran ile birlikte 51 yaşında olan ve 10 yıldır şeker hastalığı bulunan, ayrıca 2 yıl önce konulan kolon kanseri teşhisinden sonra yürüme fonksiyonlarını kaybederek yatağa bağımlı halde yaşayan Saffet Güripek ve kardeşine ziyaret gerçekleştirdi.

Hasta vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerini ileten Valimiz hastalıklarının son durumu hakkında bilgi aldı. Tedavi sürecinde kendisine her türlü imkânın ve kolaylığın sağlanması hususunda gerekli talimatları verdi.

Saffet Güripek ve kardeşi, yakın zamanda babasını kaybeden Valimize başsağlığı dileklerini ilettiler. Yoğun iş temposuna rağmen ilimizdeki ihtiyaç sahibi ve hasta vatandaşlarımıza ziyaretler düzenleyerek, talep ve şikâyetlerini bizzat dinlemesinden dolayı şükranlarını sundular.

Ziyaret sonrası evden ayrılırken kendisine seslenen yaşlı bir teyzemizin yanına uğrayan Valimiz, kendisiyle sohbet ederek hâl ve hatırını sordu, talep ve şikayetlerini dinledi. Teyzemiz Valimize anlayışı için teşekkür etti ve çalışmalarında kolaylıklar diledi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

GÜNDEM, Yerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version