AMASYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE AYAK TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

21 Mayıs 2024 - 19:46

AMASYA ÜNİVERSİTESİ EV SAHİPLİĞİNDE AYAK TENİSİ ŞAMPİYONASI BAŞLADI

Son Güncelleme :

12 Nisan 2019 - 15:54

474 views

8-12 Nisan tarihleri arasında bu yıl 5.si düzenlenen, Üniversiteler arası Ayak Tenisi Türkiye Şampiyonasına Amasya Üniversitesi ev sahipliği yaptı. Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Amasya Üniversitesi Kapalı Spor salonunda başlayan Şampiyonaya 5 kız, 6 erkek, 5 mix takım toplam 16 takım ve 100’e yakın sporcu katıldı.
Açılış seremonisinin ardından konuşan Ayak Tenisi Türkiye Sorumlusu Mustafa Sunkur: “Ayak Tenisi dünyada ve Türkiye’de yeni yeni gelişmekte olan bir branş Dünyada ki federasyonu FİFTA, dünyada 1 yıl dünya şampiyonası, 1 yıl Avrupa Şampiyonası olmak üzere her yıl şampiyonalar düzenlenmekte. Ülkemizde de biz üniversiteler arası şampiyonayı her yıl düzenliyoruz. Burada Amasya’da bu yıl 5.’sini düzenliyoruz. Ayak tenisi centilmenliğin ve fairplayin en üst düzeyde olduğu bir branş Bugüne kadar hiçbir turnuvada, ulusal ve uluslararası turnuvada bir sarı kart dahi olmadı. İnşallah bu turnuvada da centilmenliğin en üst seviyede olduğu şekilde devam eder” dedi.
Son 10 yılda Türkiye’de yaygınlaşmaya başlayan bir spor olduğunu söyleyen Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay: “centilmenliğin maksimim düzeyde olduğu bir spor dalı, ben yine Amasya’daki müsabakalarda centilmenliğin üst düzeyde geçeceğine inancım tam. Bu vesileyle de sizlere, antrenörlerimize ve sporseverlere iyi bir müsabaka diliyorum, başarılar diliyorum” diye konuştu.
Şampiyonada ilk gün karşılaşmalarında erkeklerde Gedik Üniversitesi Süleyman Demirel Üniversitesini 2-0 yenerken, Kızlarda Gedik Üniversitesi Süleyman Demirel Üniversitesini 2-0 yendi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version