BÖYLE REKOR GÖRÜLMEDİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

29 Mayıs 2024 - 23:45

BÖYLE REKOR GÖRÜLMEDİ

Son Güncelleme :

09 Mayıs 2019 - 17:25

683 views

Son 6 yılda atletizm dışında birçok branşta başarıları bulunan Atatürk Ortaokulu öğrencileri 6 kez üst üste il şampiyonu oldular. Kırılması güç bir rekora imza atan öğrenciler her gün okul bahçesinde 2 saat çalışıyorlar. Kısıtlı imkanlarla öğrencilerin bir çok dalda birincilikleri bulunuyor. Cirit atma, yüksek atlama, uzun atlama, gülle atma ve atletizm il şampiyonu oldukları branşların başında geliyor.
6 yıldır yarışlarda okulları adına birinci olduklarını söyleyen öğrenci Berkay Okur, “Ekimden beri çalışmalar yapıyoruz. Bu atletizm yarışları için. Kendim uzun atlama bölümündeyim. İl birincisi oldum 4 metre 5 cm atlayarak. Bizi çalıştıran Okan Hocamız, okul yönetimi bizi her zaman destekliyor bu yarışlarda. Öncelikle onlara teşekkür ediyorum. Bu yarışlarda erkekler olarak birinci, kızlar olarak da üçüncü olduk” dedi.
6. sınıf öğrencisi Beren Turan, “Benim branşım yüksek atlama, Okan Hocamız sayesinde, okul müdürümüz ve arkadaşlarımız sayesinde 6 yıldır birinci oluyoruz. Bizim için çok büyük bir mutluluk tabi. 6 yıl birincilik kırılması zor bir rekor aslında. Bunun için çok çalıştık. Derslerimizle beraber götürmek de çok önemliydi, onu da başarabildik” diye konuştu.
Beden Eğitimi Öğretmenleri Okan Aydın ise, “Öncelikle bu başarıda emeği geçen bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum. 2013-2014 eğitim-öğretim yılında başlayan atletizm serüvenimiz 6 yıllık bir başarıyla devam ediyor. 6 yıldır çeşitli kategorilerde birinci oluyoruz bölgede ilimizi ve ilçemizi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Ben buradan bu başarının gelmesinde en büyük emek ve pay sahibi olan öğrencilerimi tek tek kutluyorum ve tek tek teşekkür ediyorum. İnşallah onları daha iyi yerlerde daha iyi basamaklarda görmek istiyorum. Hedefleri milli takım olsun” şeklinde konuştu. Okulda kupa köşesi oluşturulmuş öğrencilerin kazandığı kupalar burada sergileniyor.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version