ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ‘SEN DE OYNA’ ETKİNLİĞİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

9 Haziran 2023 - 07:16

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ‘SEN DE OYNA’ ETKİNLİĞİ

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN ‘SEN DE OYNA’ ETKİNLİĞİ
Son Güncelleme :

03 Nisan 2019 - 9:52

277 views

Suluova Atatürk Ortaokulu Değerler Eğitimi çalışmaları kapsamında hazırlamış olduğu “Sen de Oyna“ Projesi ile Armutlu Köyü İlkokulunda etkinlik düzenledi. Proje süresince öğretmen, öğrenci ve veliler evlerinde kullanılmayan oyuncakları okula getirerek kutularda topladıklarını belirten Okul Müdürü Kazım Şahin, okul öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımları ile gerçekleştirilen etkinlikte öğrencilerde birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştirebilmek amacıyla hazırladıkları oyuncak ve hediye paketlerini Armutlu İlkokulu Ana Sınıfı öğrencilerine verdiklerini ifade etti.
“Sen de Oyna“ sosyal sorumluluk projesinin öğrencilerde toplumsal yardımlaşma ve sorumluluk bilincini artırmayı amaçladığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, ayrıca bu tür uygulamaların çocukların birbirleriyle kaynaşmalarına olumlu etkide bulunduğuna vurgu yaptı. Okula ulaştıklarında meraklı ve sevgi dolu gözlerle kendilerini karşılayan minik öğrencilere isimlerinin yazılı olduğu oyuncak ve hediyeleri veren Atatürk Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri, bir süre onlarla sohbet ederek ve oyunlar oynayarak eğlenceli vakit geçirmelerini sağladı.
Çocukları sevindirmenin en güzel yollarından birinin oyuncak olduğuna değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Davu, bu anlamlı çalışmadan duyduğu memnuniyeti dile getirerek; emeklerinden dolayı Atatürk Ortaokulu idareci, öğretmen ve öğrencilerine teşekkürleri iletti.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.