Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, TBMM'de Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Hemşerileri İle Buluştu - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 18:21

Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, TBMM’de Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Hemşerileri İle Buluştu

Son Güncelleme :

18 Ocak 2024 - 13:58

319 views

Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, TBMM’de Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ile gerçekleştirdiği buluşmada şehrin ekonomik ve ticari potansiyelini ele aldı. Karagöz, hemşerilerini ağırlamanın mutluluğunu yaşarken, ziyaretlerin Amasya’nın temsilcileri arasındaki dayanışmayı güçlendirmeye yönelik olduğunu vurguladı. 

TBMM Ziyareti: Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, Şehrin Ekonomik Potansiyelini Tartıştı

Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç ile önemli bir buluşmaya imza attı. Karagöz, ziyaret sırasında Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kırlangıç’a teşekkürlerini iletti ve TBMM’de hemşerilerini ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

 

Ekonomik ve Ticari Potansiyel Üzerine Görüş Alışverişi

Ziyaret kapsamında, önceki dönem milletvekili Mustafa Tuncer’in de bulunduğu heyet, TBMM’ye nazik ziyaretlerde bulunarak Amasya’nın ekonomik ve ticari potansiyeli hakkında görüş alışverişinde bulundu. Karagöz, bu buluşmanın önemini vurgulayarak Tuncer’e ve Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kırlangıç’a teşekkür etti ve gelecekte daha fazla işbirliği yapma isteğini dile getirdi.

Memnuniyet Verici Ziyaretler

Amasya Milletvekili Reşat Karagöz, TBMM’deki ziyaretleri sırasında Amasya’nın değerli isimlerinden Mustafa Kemal Ulutürk’ü ağırlayarak nazik ziyaretleri için teşekkür etti. Aynı zamanda, hemşerileri Berkay Zeytünlü ve Emrecan Yeşilyurt’un da TBMM’ye gerçekleştirdikleri ziyaretleri memnuniyetle karşılayan Karagöz, bir araya gelmenin hemşerilik bağlarını güçlendirdiğini vurguladı.

Dayanışma ve İşbirliği

Bu önemli ziyaretlerin, Amasya’nın temsilcileri arasındaki dayanışma ve işbirliğini artırma amacına hizmet ettiği belirtilirken, Amasya’nın TBMM’deki temsilcilerinin şehirleri adına yürüttükleri çalışmaların desteklenmesi ve güçlendirilmesi gerekliliği vurgulandı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

GÜNDEM, Yerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version