TÜBİTAK YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ BÖLGE BİRİNCİSİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

4 Ekim 2023 - 10:23

TÜBİTAK YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ BÖLGE BİRİNCİSİ

Son Güncelleme :

01 Nisan 2019 - 14:03

291 views

TÜBİTAK 13. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ödül töreni Samsun Ondokuzmayıs Üniversitesi Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi´nde gerçekleştirildi. Törene OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan YILDIZ, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Murat Küçükali, TÜBİTAK Bölge Koordinatörü Prof. Dr. Hasan İçbudak, akademisyenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.
Samsun, Amasya, Giresun, Kastamonu, Çorum, Ordu, Sinop, Tokat illerini kapsayan Samsun bölgesinden toplam 100 projenin yarıştığı bölge finalinde, Merzifon Atatürk Bilim ve Sanat Merkezi Öğrencisi Gökay Bilgin danışman öğretmeni Dr. Çiğdem Akkanat ile biyoloji alanında hazırlamış olduğu projesi ile birinci oldu.
Merzifon İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat yaptığı açıklamada, “29 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Elazığ’da düzenlenecek olan Türkiye Finalinde biyoloji alanında ilimizi temsil edecek olan öğrencimiz Gökay Bilgin ile danışman öğretmenimiz Dr. Çiğdem Akkanat’a başarılar diler, tebrik ederiz” dedi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Exit mobile version