MERZİFON FEN LİSESİ TÜBİTAK BİLİM FUARI - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

23 Eylül 2023 - 10:43

MERZİFON FEN LİSESİ TÜBİTAK BİLİM FUARI

MERZİFON FEN LİSESİ TÜBİTAK BİLİM FUARI
Son Güncelleme :

06 Nisan 2019 - 17:18

471 views

Merzifon Fen Lisesi’nde 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi. Okul Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Bilim Fuarı’nın açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yozgat’ta katıldı.
4006 – TÜBİTAK Bilim Fuarlarında, 5 – 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan Bilim Fuarlarına destek verilmesini amaçlamakta.
Okul Müdürü Zeynel Sözen, 4006 – TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı ile hedeflenen genel amaçlar hakkında bilgiler vererek; “Bilimin ve bilimsel çalışmaların yeni nesiller tarafından benimsenmesi ve teşvik edilmesi, Bilimin günlük hayatla ilişkilendirilmesi, Bilim kültürünün yaygınlaştırılması, Okul ortamının; öğrenilen ve araştırılan dinamik bir yapıya dönüştürülmesi, Araştırma tekniklerinin, raporlamanın ve sunum becerilerinin tabana yayılarak genç bireylere kazandırılması, Farklı bilişsel, duyuşsal ve psikomotor seviyedeki her çocuğa proje yapma fırsatının sunulması, Öğrencilere işbirliği içerisinde proje yapma konusunda yeni ortam ve olanakların sağlanması, Öğrenciler üzerindeki yarışma baskısının ortadan kaldırılarak proje yapmanın eğlenceli taraflarının ön plana çıkarılması, Gerçek hayattaki soru ve sorunlara çözüm bulunmasında bilimsel çalışmaların ve bulguların öneminin öğrenciler tarafından uygulanarak / yaşanarak bilimsel çalışmalarla ilişkilendirilmesinin sağlanmasıdır” dedi.

YORUM YAP

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.