İL KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

21 Mayıs 2024 - 19:14

İL KOORDİNASYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Son Güncelleme :

12 Nisan 2019 - 11:22

413 views

İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile belediyelere ait projelerin değerlendirildiği “İl Koordinasyon Kurulu’nun” 2. toplantısı gerçekleştirildi.
2019 yılının ikinci İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Dr. Osman Varol’un başkanlığında 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapıldı.
Toplantıya Vali Varol’un yanı sıra Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Vali Yardımcısı Ferhat Burakgazi, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, bölge müdürleri, kamu kurumlarının ve yatırımcı kuruluşların temsilcileri katıldı.
İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nın açılış konuşmasını yapan Vali Dr. Osman Varol, şunları kaydetti: “İl Koordinasyon Kurulunun 2019 yılı 2’nci toplantısını gerçekleştirmek üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Tüm katılımcılara hoş geldiniz der, çalışmalarınızda başarılar dilerim.
Toplantımızın amacı, 2019 yılı yatırımlarının 1’inci döneminin değerlendirilmesinin yapılması, gelinen son durum hakkında kurul üyelerine bilgi verilmesi ve gerekli koordinasyonun sağlanmasıdır.
Yatırımcı kuruluş temsilcileri yatırım ve iş programlarını sunarlarken, karşılaştıkları sorun ve darboğazları da dile getireceklerdir. Katılımcılar, sunumunu bitiren yatırımcı kuruluş temsilcisine soru yöneltebileceklerdir.
İlimizde yatırım programında yer alan 7 ana sektörlerdeki proje toplamı 238 adettir.
Projelerin toplam tutarı 2.825.453.313,24 TL, 2019 yılı ödeneği 704.004.075,24 TL olup bu ödenekten144.206.431,57 TL harcanmıştır. Projelerde; %41 nakdi ve %57 fiziki gerçekleşme sağlanmıştır.
Bu projelerden; 21 adedi tamamlanmıştır. Devam eden proje 148 adet, ihale aşamasındaki proje 26 adet, başlanamayan proje ise 43 adettir.
İlimizdeki toplam 238 adet projenin; 32 adedi, 66.572.889,17 TL’lik kısmı Amasya Belediyesi, ilçe ve belde belediyelerine aittir.”
Vali Varol’un değerlendirmelerinin ardından kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri yaptıkları yatırım çalışmalarına ilişkin sunumlarını gerçekleştirerek bilgiler aktardılar.
Toplantı, yapılan değerlendirmeler ve görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version