DOĞA İÇİN PEDALLA - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

21 Mayıs 2024 - 19:59

DOĞA İÇİN PEDALLA

Son Güncelleme :

01 Mayıs 2019 - 12:49

502 views

Amasya Doğa Eğitim Sağlık Kültür Derneği organizasyonuyla Avrupa Birliği Gençlik Değişimi Programı kapsamında İtalya, Hollanda, Fransa ve Polonya’dan gelen katılımcılar, Çevreye Duyarlılık ve farkındalık yaratmak için Amasya’da pedal bastı. Amasya Yavuz Selim Meydanında bir araya gelen ve şehri gezen bisikletçiler etkinliğin son gününde Amasya’da pedallara basarak farkındalık yarattı. Proje ile farklı kültürlerden gelen katılımcıların birbirleri ile iletişimleri ve faaliyetler çerçevesinde yapılacak olan etkinlik ve uygulamalarla katılımcıların sosyalleşmesine, farklı kültürleri tanımasına ve önyargıları kırmasına, dil becerileri ve iletişim gücünün artmasına, yaratıcı düşünme ve el becerilerinin gelişmesine doğrudan olumlu bir etkide ulunacaktır.
Doğa Eğitim Sağlık Kültür Derneği kurucusu ve Başkanı Mehmet Bulut: “Doğaya dikkat çekmek için toplandık. Biz dünyanın merkezinde insan olduğunu düşünüyoruz. İnsanın da yaşadığı bir evren var ve bu evrenin ya kiracısıdır, olsa olsa misafiridir. Dolayısıyla biz buna dikkat çekmek ve birazcık da toplumu bilinçlendirmek için böyle bir etkinlik düzenlemiştik. Bu etkinliğimiz ulusal ajans projesidir. İtalya, Hollanda, Fransa ve Polonya’dan katılımcılarımız var şu anda. Çok değişik öğrenci ve meslek gruplarından oluşuyor. Bugün etkinliğimizin son günü, 1 haftadır devam ediyor. Bugün de bisiklet şehir turuyla etkinliğimizi noktalıyoruz” dedi.
Yavuz Selim Meydanında dans eden yabancı katılımcılar daha sonra bisikletlerle şehir turu attı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version