Amasya Belediye Başkanı Sarı, AA'nın 102. kuruluş yıl dönümünü kutladı - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 18:46

Amasya Belediye Başkanı Sarı, AA’nın 102. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Amasya Belediye Başkanı Sarı, AA’nın 102. kuruluş yıl dönümünü kutladı
Son Güncelleme :

06 Nisan 2022 - 15:14

666 views

Amasya Belediye Başkanı Sarı, AA’nın 102. kuruluş yıl dönümünü kutladı

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Anadolu Ajansının (AA) 102. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Sarı, mesajında, ülkenin ulusal ve uluslararası seviyede güvenilir haber ağı olan Anadolu Ajansının, 6 Nisan 1920’de Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından İstiklal mücadelesinin güçlü sesi olarak kurulduğunu belirtti.

Milli Mücadelenin başlangıcından günümüze kadar milletin haber alma hakkını en tarafsız, objektif ve faydalı bir şekilde kullanmasını sağlayan AA’nın dünyanın en donanımlı, saygın ve başarılı ajanslarından biri olarak adından her daim söz ettirdiğini aktaran Başkan Sarı,

“Gazi Paşanın talimatıyla kurulan, milli haber ajansımız Anadolu Ajansı 102 yıldır, ülkemizin sesi, kulağı olmaya devam ediyor. Anadolu Ajansımızın 102’inci yaşını kutluyor, başta Amasya İl Temsilcimiz Cihan Okur olmak üzere, bütün çalışanlarına işlerinde kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

GÜNDEM, Yerel HaberlerDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version