Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın Muhtarlarla Buluşması - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

19 Temmuz 2024 - 22:03

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın Muhtarlarla Buluşması

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’nın Muhtarlarla Buluşması
Son Güncelleme :

09 Temmuz 2021 - 11:23

181 views
Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Her bir muhtarımız kendi mahallesinde aşılanmayan vatandaşları aşıya yönlendirirse bayramı gönül rahatlığı içinde geçiririz” dedi. Kurban Bayramı sebebiyle hemşerilerimizin sağlığı için Amasya’da aşılama çalışmalarına hız verildi. Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Valisi Mustafa Masatlı’nın aşılama çalışmalarına hız vermesiyle yaklaşmakta olan Kurban Bayramı öncesi aşılamanın önemini anlatmak için muhtarlarla bir araya geldi.
Amasya Belediyesi Pirler Parkı Sosyal Tesisleri’nde muhtarlarla bir araya gelen Başkan Sarı, Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ile birlikte aşının ve aşılanmanın önemini anlattı. Yaklaşmakta olan Kurban bayramında insanların eş, dost ve yakınlarıyla temas içinde olacaklarını düşünerek muhtarlara konunun önemi aktarıldı.
‘Halkımız Aşıya Yönlenirse Bayramı Gönül Rahatlığında Geçiririz’
Aşılamanın Covid salgınına karşı büyük koruyucu bir özelliğinin olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti, “Bizler Amasya Belediyesi olarak pandemi sürecini iyi idare ettiğimizi düşünüyoruz. Bu virüs belası son demlerini yaşamaktadır. Malum önümüzde de bir bayram var. İnsanlar sevdikleri ile bir arada olmak istiyor. Bizler hemşerilerimizin sağlığı için bir an önce kendilerini aşılanmaya davet ediyoruz. Aşılanmayı hızlandırmak için de burada muhtarlarımızdan destek istiyoruz. Her bir muhtarımız kendi mahallesinde aşılanmayan vatandaşları aşıya yönlendirirse bayramı gönül rahatlığı içinde geçiririz” diye konuştu. Amasya İl Sağlık Müdürü Dr. Öner Nergiz ise, “Şehrimizde vaka sayıları yok denecek kadar az. Aşılanma sonucu hiç vaka görünmeyecektir ve bu şekilde el birliğiyle virüsün üstesinden geleceğiz. Bu konuda da muhtarlarımız bizim en büyük desteğimizdir. Hepimiz vatandaşlarımızın sağlığı için üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Amasya’mız bayramdan önce koronavirüs tablosuna göre mavi renge dahil olacaktır” şeklinde konuştu.

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.