10 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı nedeniyle hazırlanan ip sanatı sergisi açıldı. - Amasya GazetesiAmasya Gazetesi

30 Mayıs 2024 - 04:09

10 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı nedeniyle hazırlanan ip sanatı sergisi açıldı.

10 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı nedeniyle hazırlanan ip sanatı sergisi açıldı.
Son Güncelleme :

23 Mayıs 2023 - 10:51

536 views
10 16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısı nedeniyle hazırlanan ip sanatı sergisi açıldı.
Suluova Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Hasan Erğen yaptığı konuşmada Sayın Belediye Başkanım kurumlarımızın değerli müdürleri Spor camiası sivil toplum örgütlerimizin temsilcileri değerli başkanları muhtarlarımız ve değerli vatandaşlarımız 10 -16 Mayıs Engelliler Haftası Farkındalık Etkinlikleri kapsamında hazırladığımız İplik Sanatı sergimize hoş geldiniz.
Devletimizin 100. Yılında Cumhurbaşkanlığı ve Meclisimizin 28.Yasama Dönemi için Parlamento seçimleri süreci içinde yeni bir 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’na daha başlıyoruz. Hemen belirtmekte fayda görüyoruz ki engellilik kutlama yapılacak bir durum olmadığı için 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kesinlikle kutlama yapılan bir hafta değildir. Birleşmiş Milletler tarafından engelli haklarının diğer insanlarla eşit ölçüde sağlanması, toplumlarda engelli kişilerin güçlendirilmesi amacı için bugün kutlanmaktadır. Ama sadece birkaç gün değil her gün hatırlanmak saygı görmek toplumdaki yerimizin eşit olduğunu hissetmek ve görmek isteriz. Engelli bireyler her alanda var olabileceğini belirtmek isterim. Sanatta edebiyatta bilimde kısacası her alanda varız ve var olmaya da devam edeceğiz biz engel tanımıyoruz yeter ki toplum bize engel olmasın şu bilinsin ki her birey bir engelli adayıdır. Engelliler haftası kutlu olsun dinlediğiniz için teşekkür eder şükranlarımı sunuyor sağlıklı günler diliyorum dedi.
Yapılan konuşmaların ardından
Serginin açılışı davetliler tarafından gerçekleşti.

YORUM YAP

Cevabı iptal etmek için tıklayın.

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER HABERLER

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde “Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla başlatılan vekâletle kurban organizasyonuna, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da destek olan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, kurban vekâletini Türkiye Diyanet Vakfı Amasya Şubesi’ne bağışladı. Kurban bağışında bulunan İl Müftüsü Durmuş Ayvaz Türkiye Diyanet Vakfı tarafından “Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş” sloganıyla sürdürülen vekâletle kurban organizasyonu hakkında bilgilendirmede bulundu. İl Müftüsü açıklamalarında şunları belirtti: “ Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir. İbadet şuuru ile büyükbaş ve küçükbaş olarak kestiğimiz kurbanlarınızı ilimizde, ülkemizde ve dünyanın farklı coğrafyalarında, yardım bekleyen ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Gelin, kurban ibadetimizi ifa ederken mahzun ve mağdur gönüllere bayram coşkusu yaşatalım.” Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedelleri, yurt içi 11,750 lira, yurt dışı ise 4,750 lira olarak belirlenmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı’na vekalet yoluyla verilen kurbanlar bayramın ilk 3 günü içerisinde kesilerek SMS/E-posta yoluyla bilgilendirme yapılmaktadır.
Exit mobile version